Diş Estetiği - Pendik Yüzyıl Hastanesi

Diş Estetiği

Dis estetiği

Diş estetiği, dişlerin görünümünü iyileştiren bir sanattır. Renk, şekil ve simetri ile gülüşü güzelleştirir, kişinin özgüvenini artırarak sağlıklı ve çekici bir gülüş elde etmesine yardımcı olur. Estetik diş uygulamaları, modern teknoloji ve uzmanlık ile dişlerdeki kusurları düzeltir, lekeleri giderir ve doğal bir görünüm sağlar. Bu sayede bireyler, kendilerini daha iyi hissederek sosyal ilişkilerinde ve günlük yaşamlarında olumlu bir etki yaratır. Diş estetiği, sadece dış görünüşü değil, aynı zamanda genel sağlığı ve psikolojik refahı da olumlu yönde etkiler.

Diş Estetiği Nedir?

İletişim kurmada, karşımızdaki kişiyi etkilemede ve besinleri sindirmede dişlerimiz oldukça önemlidir. Dişlerimizin görünümü ve gülüşümüz sosyal hayatımızı ve özgüvenimizi etkileyen önemli faktörlerdendir. Dişlerin kötü görünümü sosyal hayatımızı olumsuz etkiler. Doğumdan itibaren veya farklı sebeplerden dolayı dişlerinde problem yaşayanlar estetik diş uygulamaları sayesinde sağlığına konuşabilmektedir.

Diş tasarımı ve estetiği kişiye özel olmalıdır. Dişler kişinin gülüşüne, yüz yapısına, karakterine uygun doğal bir görünüme sahip olduklarında harika görünürler. Diş Hekimlerinin her hastayı tek tek muayene etmesi kişiye uygun gülüş ve diş tasarımı yapmasına diş estetiği denir.

Diş Eti Estetiği

Sağlıklı dişler, sadece beyaz ve düzgün diş yüzeyleriyle değil, aynı zamanda sağlıklı diş etleriyle de bütünleşir. Ancak zamanla, çeşitli sebeplerden ötürü diş etlerinde asimetrik bozukluklar, çekilmeler veya renk değişiklikleri ortaya çıkabilir. Bu durum sadece bir sağlık sorunu olmanın ötesine geçerek, bireyin gülüşünü ve sosyal yaşamını da olumsuz yönde etkileyebilir.

Diş eti estetiği, bu tür estetik sorunlara çözüm sunan bir tedavi yöntemidir. Asimetrik diş etleri düzenlemek, çekilmiş diş etlerini onarmak ve diş etlerinin renk uyumsuzluklarını gidermek gibi birçok işlem yapılır, bireyin sağlıklı ve estetik bir ağız yapısına kavuşmasına yardımcı olur.

Diş eti sorunları bir sağlık sorunu olabileceği gibi kişinin gülüşünü ve sosyal yaşamını da etkileyebilir. Diş eti estetiği sayesinde kişi sağlıklı ve estetik bir ağza ve gülüşe sahip olabilir.

Estetik Diş Kaplama

Gülüşümüz, kişisel özgüvenimizin ve dış görünüşümüzün önemli bir parçasıdır. Ancak zamanla dişlerimizde meydana gelen aşınmalar veya çeşitli sebeplerle oluşan bozulmalar, bu önemli özelliğimizi etkileyebilir. Estetik diş kaplama, bu tür durumlarla başa çıkmak ve gülüşü tekrar eski sağlıklı ve çekici haline getirmek için kullanılan etkili bir tedavi yöntemidir.

Uzman diş hekimleri tarafından gerçekleştirilen estetik diş kaplaması, kişinin diş durumuna özel bir analizle başlar. Her bireyin diş yapısı farklı olduğu için, tedavi planı kişiselleştirilir. Bu planlama sürecinde, hastanın estetik beklentileri, diş rengi, çene yapısı ve genel diş sağlığı gibi faktörler dikkate alınarak en uygun yöntem belirlenir.

 

Zirkonyum diş kaplama ve porselen diş kaplama gibi teknolojik olarak gelişmiş malzemeler kullanılarak, dişlerin sağlıklı ve doğal bir görünüm kazanması amaçlanır.Estetik diş kaplaması, sadece dişlerin estetik görünümünü iyileştirmeyle kalmaz, aynı zamanda dişlerin dayanıklılığını artırır, çiğneme fonksiyonunu düzeltir ve genel ağız sağlığını destekler.

Diş Beyazlatma

Yaygın olarak kullanılan bir diş estetiği işlemidir. Yöntem,görünen  diş lekelerini gidermek için dişlerinizi beyazlatmayı gerektirir. Bazı dişlerde sararma, hasarlı diş veya mine erozyonu gibi iç problemlerin bir sonucudur ve estetik diş hekimliği bu problemleri düzeltir. Lazerle diş beyazlatma, diş etlerinin kauçukla kaplandığı ve dişlere hidrojen peroksitli beyazlatıcıların uygulandığı modern bir diş beyazlatma işlemidir. Daha sonra beyazlatma işlemini hızlandırmak için argon lazerin flaşı dişlerin üzerine yansıtılır. Lazerle diş beyazlatma, geleneksel diş beyazlatmaya göre altı kat daha etkilidir.

Estetik Diş Dolgusu

Estetik dolgu, diş hekimliğinde son derece etkili ve yaygın bir uygulama olup, dişlerdeki çeşitli estetik sorunları hızlı ve etkili bir şekilde düzeltmek için kullanılan bir tedavi yöntemidir. Genellikle diş aralıklarını kapatmak, çürükleri onarmak, kırıkları düzeltmek ve renk değişiklikleri gibi estetik sorunları gidermek amacıyla tercih edilir.

Bu tedavi, kompozit malzemelerin kullanılmasıyla gerçekleştirilir. Mikrofiller adı verilen özel ajanlar, doğal diş yüzeyine tutturularak, dişlerdeki renk ve şekil bozukluklarını düzeltmek için kullanılır. Bu sayede, hastaların gülüşleri daha doğal ve estetik bir görünüm kazanır.

Diş Estetiği Kimler İçin Uygundur?

Diş estetiği, dişlerin rengini, şeklini veya düzenini beğenmeyen, çatlaklar, boşluklar veya lekelerle mücadele eden herkes için uygun bir seçenektir. Ancak, bu konuda bir aday olup olmadığınızı belirlemek ve en uygun tedavi planını oluşturmak için bir diş hekimiyle görüşmek önemlidir.

Uzman Hekim Kadromuz

Diş Hekimi Bahar ÖZKAYNAK KORKMAZ

Diş Kliniği

Diş Hekimi Selen Elif MERT

Diş Kliniği

Diş Hekimi Hacı Ahmet KARAMAN

Diş Kliniği

Formu Doldurun, Size Ulaşalım

İnstagram
Bilgi Alın