Tibbi Birimler | Pendik Yüzyıl Hastanesi

Tıbbi Birimler

Ağız Ve Diş Sağlığı

Ağız ve diş sağlığı, ağız, dişler, diş etleri, dil, dudaklar ve çene yapılarını koruma ve hastalıklardan korunma amacı taşıyan bir sağlık alanıdır. Diş çürükleri, diş eti hastalıkları gibi sorunları önleyen yöntemlerle, bireylerin sağlıklı gülüşlere ulaşmalarına destek olunur.

Obezite Cerrahi

Obezite cerrahisi veya bariatrik cerrahi, diyet ve egzersizle hedeflenen kilo kaybını sağlayamayan hastalara uygulanan cerrahi müdahalelerdir.  Yöntemler, yeme kapasitesini azaltma veya mide-bağırsak emilimini düzenleme şeklinde farklılık gösterir.

Estetik ve Plastik Cerrahi

Plastik Cerrahi ve Rekonstrüktif cerrahi, görünümü düzeltmek, deformiteleri iyileştirmek ve yaşlanma etkilerini azaltmak amacıyla cerrahi ve cerrahi olmayan müdahaleleri içeren bir tıp dalıdır.

Tüp Bebek ve İnfertilite

Tüp Bebek ve İnfertilite, çiftlerin doğal yollarla çocuk sahibi olmaması durumunda yardımcı üreme teknikleri kullanarak gebelik elde etmeyi amaçlayan bir tıp dalıdır.

Check-Up Merkezi

Check-up, genel sağlık durumunu değerlendiren kapsamlı bir taramadır. Kan testleri, tansiyon kontrolü, kanser taramaları ve radyolojik tetkikleri içeren çeşitli paketlerimizle erken teşhis ve önleyici tedbirleri destekler, bireyin genel sağlığını değerlendirir.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, bebeklikten ergenlik dönemine kadar çocukların sağlığı ile ilgilenen bir tıp dalıdır. Bu bölüm çocukların büyüme ve gelişimini takip eder, hastalıkları tedavi eder ve aşı süreçleriyle de ilgilenir.Gelişim, bağışıklık, beslenme gibi konuları ele alır.

Göz Hastalıkları

Göz hastalıkları, çevresel veya genetik etkenlere bağlı gelişen, görme problemlerine yol açan fiziksel rahatsızlıklardır. Göz kapaklarından göz zarına, gözyaşı kanallarından göz merceğine kadar her türlü hastalık bu kapsamda değerlendirilir.

Kadın Hastalıkları ve Doğum

Kadın sağlığını korumak, gebelik sürecini yönetmek, doğumları güvenli bir şekilde gerçekleştirmek ve jinekolojik sorunları tedavi etmek için hizmet veren tıbbi bölümdür.

Ortopedi ve Travmatoloji

Ortopedi ve Travmatoloji, kemik, eklem, kas ve bağ dokularındaki rahatsızlıkların tanı ve tedavisiyle ilgilenir.Kaza, yaralanma ve genetik durumlar gibi travmatik olayları ele alır, cerrahi ve cerrahi olmayan yöntemlerle bu alanlardaki sorunları çözer.

Üroloji

Ürogenital sistemdeki hastalıkları inceleyen, böbrekler, mesane, üreter, üretra ve genital organlarla ilgili cerrahi ve medikal tedavileri uygulayan tıp dalıdır.

Beyin ve Sinir Cerrahisi

Sinir sistemi bozuklukları, beyin ve omurilik hastalıkları üzerine uzmanlaşmış tıp dalıdır. Cerrahi ve cerrahi dışı tedavi yöntemleriyle sinir sistemi rahatsızlıklarını değerlendirir ve tedavi eder.Tümörler, travmalar ve diğer nörolojik sorunları tedavi eder.

Gastroenteroloji

Gastroenteroloji. mide, bağırsaklar, karaciğer ve safra kesesi gibi sindirim sistemi organlarında yaşanan problemlerin tanı ve tedavisi için hizmet veren tıbbi branştır.

Kulak Burun Boğaz

KBB bölümü işitme, solunum ve konuşma sistemleriyle ilgili birçok rahatsızlığı teşhis ve tedavi eder. Kulak iltihapları, burun tıkanıklıkları, boğaz enfeksiyonları gibi sorunlar bu uzmanlık alanına girer. Ayrıca, baş ve boyun cerrahisi de KBB doktorları tarafından gerçekleştirilebilir.

Kardiyoloji

Kardiyoloji, kalp ve dolaşım sistemi hastalıkları ile ilgilenen tıp dalıdır. Kalp rahatsızlıklarını teşhis eder, tedavi eder ve önler. Bu alandaki uzmanlar yaşam kalitesini artırmak ve kalp sağlığını korumak için çalışırlar.

İç Hastalıkları (Dahiliye)

İç Hastalıkları (Dahiliye), hormonal sistemler, akciğer, sindirim sistemi, kalp, böbrek, kan hastalıkları, enfeksiyon hastalıkları, kanser süreci hastalıkları, alerjik reaksiyonlar gibi bir çok hastalığın tanı ve tedavisi ile ilgilenen bölümdür.

Genel Cerrahi

Genel Cerrahi,bölümü vücuttaki birçok organ ve sistemle ilgili cerrahi müdahaleleri gerçekleştirir.İç organlar, karın boşluğu, dolaşım sistemi, gastrointestinal sistem, endokrin sistem, cilt ve yumuşak dokularda oluşan problemlerin tanı ve tedavisiyle ilgilenir.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, kas-iskelet sistemi ve fonksiyonel bozuklukları tedavi eden bölümdür.Hareket kısıtlılıklarını azaltarak fonksiyonel iyileşmeyi sağlar.Kişiye özel programlarla hastaların yaşam kalitesini arttırmayı amaçlar.

Nöroloji

Nöroloji, sinir sistemi ile ilgilenen bölümdür. Beyin, omurilik, periferik sinirler ve kasları kapsayan bu alanda uzmanlar, sinir sistemi hastalıklarının tanısı, tedavisi ve takibi ile ilgilenirler. Baş ağrısı, felç, epilepsi, Parkinson hastalığı gibi durumlar nörolojinin ilgi alanına girer.

Cildiye (Dermatoloji)

Dermatoloji, cilt kanserleri dahil olmak üzere cilt, saç ve tırnakla ilgili tüm hastalıkların tanısını koyar, tedavi eder. Bu uzmanlık alanı, cilt sağlığını koruma ve iyileştirmeyi amaçlar.

Göğüs Hastalıkları

Göğüs hastalıkları, solunum sistemi sorunlarını inceleyen bir uzmanlık dalıdır. Astım, bronşit, zatürre gibi hastalıkların tanı ve tedavisi ile ilgilenir, solunum fonksiyonlarını optimize eder, hastaların sağlıklı nefes almasını sağlar.

7-24 Acil Servis

Acil servisler, yaralanmalar, ani hastalıklar, kalp krizi, kaza sonucu travmalar gibi acil durumlar için 7/24 hizmet verir ve hayati öneme sahip acil tıbbi müdahaleleri gerçekleştirir.

Beslenme ve Diyet

Bireylerin beslenme alışkanlıklarını değerlendirilir, önerilerde bulunulur ve sağlıklı bir yaşam tarzı için kişiye özel beslenme programları oluşturulur. Beslenme ve diyet alanında, sağlık sorunları, kilo kontrolü, sporcu beslenmesi gibi konularda danışmanlık yapılmaktadır.

Enfeksiyon Hastalıkları

Enfeksiyon hastalıkları, mikropların (virüs, bakteri, mantar gibi canlıcıkların) sebep olduğu sağlık sorunlarıdır. Doktorlar, bu mikropların yol açtığı hastalıkları inceler ve tedavi eder. Çeşitli belirtilerle ortaya çıkan bu hastalıkların tanı ve tedavisi için enfeksiyon hastalıkları uzmanlarına başvurulabilir.

Radyoloji

Radyoloji bölümü, medikal görüntüleme teknikleri kullanarak hastalıkları teşhis etmeye ve tedaviyi yönlendirmeye amaçlar.Röntgen, manyetik rezonans görüntüleme (MR), bilgisayarlı tomografi (BT) ve ultrason gibi teknolojileri kullanarak iç organlara, kemiklere ve dokulara bakarak hastalıkları tespit ederler.

Psikiyatri

Bireylerin ruhsal ve duygusal sağlığını değerlendirir, zihinsel bozuklukları tanımlar ve farmakoterapi, terapi ve diğer tedavi yöntemleriyle müdahale eden bir bölümdür. Hastaların yaşam kalitesini artırmayı, duygusal iyilik hallerini desteklemeyi ve zihinsel sağlıklarını sürdürmelerini amaçlamakatdır.

Yenidoğan Yoğun Bakım

Doğumdan sonra sorun yaşayan, prematüre veya özel bakıma ihtiyaç duyan bebekler ile ilgilenen bölümdür.Bebeklerin solunum, beslenme ve gelişim sorunlarına odaklanır, prematüre veya riskli doğan bebeklerin hayatta kalma şansını artırır.

Klinik Psikoloji

Bireylerin zihinsel ve duygusal sağlığını değerlendirir, psikolojik sorunları tanımlar ve tedavi eder. Terapi, danışmanlık, testler ve diğer psikolojik yöntemlerle bireylerin yaşam kalitesini artırmayı amaçlarlar.

Biyokimya

Biyokimya, yaşamın temel kimyasal süreçlerini inceleyen bir bilim dalıdır.Hücresel düzeydeki biyokimyasal olaylar, protein yapıları, enzim mekanizmaları, metabolizma süreçleri ve genetik materyalin kimyasal özellikleri üzerine çalışır.

Anestezi ve Reanimasyon

Anestezi, cerrahi sırasında bilinci kaybetme ve ağrıyı önleme, reanimasyon ise ani durumlarda hayati fonksiyonları canlandırma süreçleridir.

İnstagram
Bilgi Alın