Kol Germe - Pendik Yüzyıl Hastanesi

Kol Germe Ameliyatı

Kol germe ameliyatı, yaşlanma, kilo kaybı veya genetik faktörler nedeniyle sarkan kol derisini düzeltmek için uygulanan bir estetik cerrahi prosedürdür. Bu operasyon, kol iç yüzeyindeki fazla cildi ve yağı gidererek daha sıkı, genç bir görünüm sağlar. Ameliyat, hastanın özgü bireysel ihtiyaçlarına göre uyarlanır ve genellikle hastanın yaşam kalitesini ve özgüvenini artırır.

Kol Germe Ameliyatı Nedir?

Kol germe ameliyatı, tıbbi ismi ile  "brakioplasti", kol derisinin sarkması ve gevşemesini düzeltmeyi amaçlayan bir estetik operasyonudur.Bu ameliyat, kolda ciddi sarkma sorunu yaşayan hastaların özgüvenini arttırmayı amaçlar. Sarkmış deri ve bağ dokularını düzeltmek için uygulanan bu cerrahi müdahale, yaşlanma, hızlı kilo kaybı, genetik faktörler ve diğer çeşitli etkenler nedeniyle ortaya çıkan sorunları ele alır.

 

Brakioplasti sırasında, kolun üst kısmındaki fazla deri ve yağ dokusu çıkarılır, kolların daha sıkı, genç ve estetik bir görünüme kavuşturulması sağlanır. Bu ameliyat, kilo değişiklikleri, genetik etkenler ve yaşlanma sürecinin neden olduğu dokuların gevşemesini düzeltmek amacıyla gerçekleştirilir. Hızla kilo veren kişilerde görülen cilt sarkmasını gidermek için brakioplasti, diğer cerrahi operasyonlarla da kombine edilebilir, bu sayede daha kapsamlı bir estetik düzeltme elde edilir.

Kol Sarkması Neden Olur?

Stresli yaşam tarzımız vücudumuzdaki kortizol hormonunun seviyesinin artmasına neden olur. Kortizol,açlığımızı artırır ve vücudumuzun kalça,uyluk ve kollarda inatçı yağ depolamasına neden olur.Kollarda depolanan fazla yağ, yaşlanma ,genetik yatkınlık, kilo dalgalanmaları gibi faktörlerin etkisiyle gevşeyerek sarkmaya neden olur.

Bu tarz sarkmalar insanların kolsuz veya kısa kollu giysiler giydiğinde özgüvenini etkiler.

Egzersiz bölgedeki kasları güçlendirse de fazla, gevşek ve elastikiyetini kaybetmiş ciltle baş edemez. Bu nedenle fit insanlar bile cilt elastikiyetini ve kollarının şeklini iyileştirmek için cerrahi tedavilere ihtiyaç duyar.Kol germe  ameliyatı hem erkek hem de kadınlar için uygundur.

Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kol germe ameliyatında kesi genellikle üst kolun iç kısmında veya arka kısmında gizli kalacak şekilde yapılır. Liposuction , fazla yağ dokusunun emilmesi için kullanılır ve gevşek deri, kolun şeklini alacak şekilde kesilir. İşlem genellikle genel anestezi altında gerçekleştirilir.Kesi yerine estetik dikiş atılarak işlem sona erer.

Kol Germe Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Kol Germe operasyonu sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bu hususlara dikkat etmek hem iyileşme süresini kısaltır hem de hastanın konforunu artırır. Ameliyattan sonra şişlik ve morlukların geçmesi için düzenli soğuk uygulama işleminin yapılması gerekir. Özellikle ödem oluşumu ameliyat sonucunu fazla etkilediği için dikkat edilmelidir. Ameliyat esnasında doktorun sardığı bandajlar en az 1 hafta kalmalıdır.
1 haftanın sonunda doktor kontrolüne gidilir. Doktor bandajların kalması gerektiğini söylerse bandaj uygulamasına devam edilmelidir. Antibiyotik ve ağrı kesiciler kullanılır. Kan sulandırıcı ilaçlar en az 1 hafta daha alınmamalıdır. Rahat kıyafetler tercih edilmelidir.  Spor yapmak için en az 1 ay beklenmelidir.

Kol Germe Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Anormal veya aşırı yara izi.

Aşırı kanama.

Sıvı birikimi (seroma).

Sinir, kan damarı veya kas hasarı.

Uyuşukluk.

Cerrahi alan enfeksiyonu.

Dikiş atması

Uzman Hekim Kadromuz

Operatör Doktor Melike YAZOĞLU YANIK

Estetik Ve Plastik Cerrahi

Operatör Doktor Asya Deniz ÖNER

Estetik Ve Plastik Cerrahi

Formu Doldurun, Size Ulaşalım

İnstagram
Bilgi Alın